İşyeri Hekimliği Kursu

İşyeri Hekimliği Eğitimi

İşyeri Hekimliği Eğitimi, İşyeri Hemşireliği Eğitimi, A,B,C Sınıfı İş Güvenliği Kursu ve diğer İSG Eğitimleri hakkında bilgi almak, kayıt yaptırmak istiyorsanız hemen Yeni Uzman Akademi’yi arayın.

İş Sağlığı ve Güvenliği

İşyerinde işin yürütülmesi esnasında çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilecek ve sağlığa zarar verme riski oluşturan koşullardan korunmak maksadıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalar şeklinde tanımlayabiliriz. İş sağlığı ve güvenliği uygulamalarının geliştirilmesine birçok bilim katkı sağlamaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamaları

İş sağlığı ve güvenliği aslında iki farklı terim olmakla beraber birbirlerini destekler niteliktedirler. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları başta işverenin görevidir. İşveren uygulamanın yürütülebilmesi için işyerinin şartları ve çalışan sayısına göre teknik destek alır. İşverene teknik destek sağlayan kişilerin başında da işyeri hekimi gelir.

İşyeri Hekimi Kimdir?

İş Güvenliği Kursu eğitimleri alanında görev yapmak üzere Çalışma ve sosyal Hizmet Bakanlığınca yetkilendirilmiş, işyeri hekimliği belgesine sahip hekimlere verilen unvandır. İşyeri hekimleri Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının direktifleri doğrultusunda hizmet veren hekimlerdir.

İşyeri Hekimliği Eğitimi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İşyeri hekimim olarak görev yapacaklar için bakanlık tarafından belirlenmiş iki önemli koşul söz konusudur:

  • İşyeri hekimliği eğitimi almak
  • İşyeri hekimliği sınavlarında başarı göstermek

Bakanlığın belirlemiş olduğu bu iki önemli koşulu  Yeni Uzman Akademi olarak sizler için değerlendiriyoruz.

İşyeri Hekimliği Eğitim  Başvuruları

İşyeri Hekimliği Eğitimine kayıt yapacak kursiyer adaylarımızdan başvuru işlemleri için, nüfus cüzdanı, diploma ve Yeni Uzman Akademi’ye hitaben yazılmış, kursiyerin almak istediği kursu belirttiği dilekçe istenmektedir.

İşyeri hekimi adaylarının kurs başvurularının gerçekleşebilmesi için yurtdışı mezunu olması halinde YÖK denklik belgesinin de olması gerekir; diploma ve nüfus cüzdanı bilgilerinin de aynı olması gerekmektedir.  Yeni Uzman Akademi’ye eğitim için başvuru yapan kursiyer adaylarımızın evraklarında ad veya soyadı değişikliği sebebiyle bir farklılık söz konusu ise adayların ek olarak nüfus kayıt örneği de ibraz etmeleri gerekir.

Eğitim Dönemi 

İşyeri hekimliği eğitimleri tüm kurumlarda bakanlığın belirlemiş olduğu program doğrultusunda düzenlenir.  Yeni Uzman Akademi’de eğitim programımız ise şöyledir:

  • Uzaktan Eğitim Dersleri: Eğitim kurumumuz Yeni Uzman Akademi’nin uzaktan eğitim ders sistemi üzerinden yapılır. Toplam ders süresi 90 saattir. Bu eğitimler 15 günlük bir zaman diliminde gerçekleştirilir.
  • Örgün Eğitim Dersleri: Yeni Uzman Akademi’nin dersliklerinde bir günde en fazla 6 saat olacak şekilde hazırlanmış programlarla gerçekleştirilir. Pandemi döneminde bakanlığın da vermiş olduğu izin doğrultusunda örgün eğitimler online sisteme taşınarak aynı saatler ve programlar geçerli olarak yapılmaya devam etmektedir.
  • Pratik Eğitim Dersleri:  Yeni Uzman Akademi’nin eğitim kadrosu tarafından işyeri hekimi bulunduran kurumlar arasında uygun görülen işyerlerinde, işyeri hekimlerinin gözetiminde yapılır.

İşyeri Hekimliği Sınavları

İşyeri Hekimliği Eğitimi sınavları da ÖSYM tarafından yapılmaktadır. İşyeri hekimi adayları eğitimlerinin sona ermesinin ardından işyeri hekimliği sınavlarına girerek yeterli puanı almak zorundadırlar.  Sınavda başarılı olan hekimler işyeri hekimi unvanı kazanırlar ve bu unvanla çalışma hakkı kazanırlar.

Yeni Uzman Akademi olarak sınavda başarısız olan katılımcılarımızı sonraki sınav için misafir öğrenci statüsünde eğitimlerimize davet ediyoruz.

İş Yeri Hekimliği Eğitimlerinin En Doğru Adresi

Yeni Uzman Akademi 8 yıllık tecrübesi ile iş yeri hekimliği eğitimleri alanında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının izni ile eğitim faaliyetlerini İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası, Bursa, İzmir, Ankara ve Diyarbakır’da devam ettiriyor.

Yeni Uzman Akademi eğitim iş yeri hekimliği eğitimleri alanında kurs ağı en geniş eğitim kurumudur. Ayrıca sağladığı destekle de başta işyeri hekimliği eğitimleri,  C,B,A Sınıfı İSG Uzmanlığı ve iş yeri hemşireliği olmak üzere İSG eğitimlerinin öncüsü olmayı çoktan hak etmiş durumda.

Yeni Uzman Akademi internet sitesi ‘Ders Notları’ sayfası üzerinden iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hemşireliği ve işyeri hekimliği ders notlarını ve online deneme sınavları ücretsiz olarak herkesle paylaşıyor.

Yeni Uzman Akademi instagram başta olmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden de ders notlarını ve testleri yayınlıyor. Böylelikle tüm İSG profesyoneli adaylarının sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

Yeni Uzman Akademi yine sosyal medya hesapları üzerinden İSG alanındaki yenilikleri paylaşarak İSG profesyonelleri ve İSG profesyoneli adaylarının gündemi yakından takip etmelerine katkıda bulunuyor.

Eğitim bizim işimiz siz de eğitim işinizi, işinin uzmanına yani YENİ UZMAN AKADEMİ’ye bırakın.